حقوق سربازان از اردیبهشت افزایش پیدا می‌کند

محسن دهنوی نماینده مجلس در صفحه شخصی خود نوشت «در ادامه پیگیری حقوق واریزی فروردین سربازان، با مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و دستگاه‌های دولتی تماس‌های متعددی گرفتم؛ آنان ضمن پذیرش گلایه‌ها، قول اِعمال ارقام جدید از ماه آتی را دادند.

‏لذا افزایش حقوق سربازهای عزیز و مابه‌التفاوت فروردین، از اردیبهشت اعمال خواهد شد.»

این نماینده دیروز هم از افزایش پیدا نکردن حقوق سربازان در فروردین امسال خبر داده‌ بود.

نمایندگان مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۱ تصویب کرده بودند که حقوق سربازان وظیفه مجرد مشغول در مناطق غیر عملیاتی حداقل شصت درصد(۶۰%)، حقوق سربازان وظیفه مجرد مشغول در مناطق عملیاتی حداقل هفتاد و پنج درصد(۷۵%) و حقوق سربازان متاهل نوددرصد (۹۰%) حداقل دریافتی کارکنان نیروهای مسلح مبتنی بر قانون مدیریت خدمات کشوری باتوجه به تحصیلات و درجات آنان از سوی ستاد کل نیروهای مسلح تعیین گردد.

بر این اساس مجلس یازدهم در قانون بودجه ۱۴۰۰ به موضوع حقوق سرباز پرداخت و حقوق سربازان را افزایش داد. متوسط حقوق سربازان در سال ۱۳۹۹ به طور میانگین برابر با ۳۵۰ هزار تومان بود که مجلس یازدهم طی اقدامی در قانون بودجه ۱۴۰۰ حقوق سربازان را از میانگین ۳۵۰ هزار تومان به یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان افزایش داد.

همچنین در زمان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی با تصویب جزء الحاقی ۳ تبصره ۱۲ گام مهمی برای افزایش حقوق سربازان وظیفه برای تامین معیشت جوانان و به ویژه جوانان متاهل برداشت.

بدین صورت طبق این مصوبه حداقل حقوق سرباز مجرد به سه میلیون و سیصد و شصت هزار تومان و حداقل حقوق سرباز متاهل به پنج میلیون تومان افزایش یافت.

بنابراین طی دو سال در مجلس شورای اسلامی حقوق سربازان تقریا ۱۰ برابر رشد پیدا کرده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

سرباز وظیفه
اینستاگرام ساخته شده با ❤️ توسط mr.zaddiba